АВТОРАМ

Чи порушує ПОЕТИКА авторські права?

Більшість творів сучасників розміщено в ПОЕТИЦІ за дозволом автора (власника авторських прав). Для класичних творів такий дозвіл не потрібний через термін давности. Ми робимо все можливе, щоб отримати дозвіл на розміщення всіх сучасних творів, представлених в ПОЕТИЦІ. На жаль, це не завжди можливо.

У тих ситуаціях, коли ми не змогли віднайти власника авторських прав і запитати дозволу, нашим виправданням є те, що будь-який з творів і ПОЕТИКА в цілому не використовуються в комерційних інтересах. Ми не отримуємо доходів, і не розміщуємо рекламу на сторінках, які містять твори (хіба що автор сам цього забажає).
 

Чи були випадки, коли власник авторських прав заперечував розміщення творів в ПОЕТИЦІ?

Так, вже було кілька прецедентів з харківським видавництвом "Акта", на вимогу якого ми замінили чотири вірши Оксани Забужко на чотири інших, а також зняли більшість поезій Назара Федорака. На відміну від десятків інших сайтів, де практично неможливо прослідкувати за виконанням вимог закону про захист авторських і суміжних прав, з нами завжди можна зв'язатися. Якщо є якесь порушення Закону, ми на це реагуємо оперативно — у наступному поновленні ПОЕТИКИ, що трапляється приблизно раз на місяць.

Власникам авторських прав треба брати до уваги, до цей проект некомерційний, і розбудову сайту веде команда з двох чоловік у час, вільний від основної роботи і інших справ, тому миттєве реагування неможливе.
 

Чи зменшується попит на реальні книжки через наявність інтернет-версії?

Навряд чи. Відвідувачів у нас, чесно кажучи, небагато — десь 80 на день. Переважна більшість з них з-поза меж України, тобто без реальних шансів купити вітчизняні видання. Статистику відвідувань можна подивитися з головної сторінки, натиснувши на золотаву кнопочку ПІНГ.

Попит, власне, може збільшитися. Розміщення творів в Інтернеті слугує рекламою для авторів. Інтернет-мандрівники — це переважно забезпечені особи, з вищою освітою. Вони є людьми, які встановлюють культурні смаки епохи. Якщо дехто з них полюбить вірші того чи іншого поета, аудиторія цих авторів збільшиться суттєво.
 

Які поети погодилися розмістити свої вірші в ПОЕТИЦІ особисто?

Повний список власників авторських прав зазначений на сторінці подяк. З видатних поетів ми маємо дозволи Ліни Костенко, Миколи Вінграновського, Павла Мовчана, Івана Драча, Ігора Калинця, Василя Герасим'юка, Івана Малкович, Павла Гірника, Миколи Луківа, Марти Тарнавської, Романа Бабовала, Юрія Андруховича, Віктора Неборака, Олександра Ірванця та інших.
 

Як я можу розмістити свої твори в ПОЕТИЦІ?

Якщо ваш твір вже десь надрукований, достатньо надіслати нам файл з текстом. На жаль, ґарантувати публікацію не пізніше певного терміну ми не можемо, оскільки наших ресурсів не вистачає, щоб вчасно обробляти всі електронні тексти.

Якщо ваш твір ще ніде не друкувався, ми не можемо ґарантувати розміщення. ПОЕТИКА має свої стандарти якості, так само як будь-який журнал або газета. Окрім того твори, які ще ніде не друкувалися, потрібно захистити від можливого плагіату (про це дивіться нижче)
 

Мої вірші ще ніде не друкувалися. Чи можу я отримати рецензію?

Хоч ми є людьми, відданими українській поезії, літературної освіти ніхто з адмін-групи не має, отже тут може йтися скоріше про особистий смак. З іншого боку, ми маємо контакти в реальному просторі української літератури, і справжні літературознавці інколи погоджуються дати усну рецензію. Отже, висновок: надсилайте електронною поштою, особисту думку ґарантуємо, але професійну рецензію ґарантувати не можемо. Моментальної відповіді не чекайте - просто багато роботи.
 

Як я можу захистити свої ще ненадруковані твори від плагіату?

Найреальніший засіб — це зареєструвати твір в авторитетній організації, яка не має прямої користі від використання творів. ПОЕТИКА може допомогти з цим. Ми можемо зберігати файли з вашими творами, і зафіксувати час подання цих творів на збереження. Детальніше про це дивіться на сторінці "Депозитарій".
 

Де можна подивитися текст закону про авторські права?

Закон про авторське право і суміжні права можна знайти на веб-сайті Верховної Ради. Статична копія цього тексту є в нашому розділі "Цікавим".