ДЕПОЗИТАРІЙ

Проблема захисту літературних творів в Інтернеті складна і не нова. На наш погляд, найдоцільнішим засобом захисту є реєстрація твору "третьою" (незацікавленою у піратстві) особою. ПОЕТИКА відкриває спеціальний депозитарій літературних творів українською, російською, білоруською або польською мовами.

Твори, подані в депозитарій, зберігатимуться в закодованому вигляді на сервері UaZone. Дату подання твору буде зафіксовано, що може знадобитися авторові як свідчення пізніше. Реєстрація твору не означає розміщення його в бібліотеці — для цього треба як мінімум бажання автора і відповідність критеріям ПОЕТИКИ.

Система кодування, яку ми використовуємо, є одною з найкращих в світі. Список закодованих файлів можна подивитись тут.

Якщо ви хочете подати свої твори на реєстрацію, скористайтеся програмою PGP (Pretty Good Privacy), яку можна отримати безплатно для некомерційного використання на www.pgpi.org/products/pgp/versions/freeware/. За допомогою цієї програми ви зможете створити свій електронний підпис, який допоможе нам встановити, що це саме ви подаєте твір у ПОЕТИКУ.

Свої твори надсилайте нам у закодованому виді. Публічний ключ ПОЕТИКИ, який знадобиться вам для кодування, можна завжди знайти на сервері ldap://certserver.pgp.com (Poetyka).

Якщо ви зіткнулися зі складнощами у використанні PGP, звертайтеся до нас по допомогу.