ПРО ПОЕТИКУ

ПОЕТИКА — це найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою. Щодня близько 80 читачів блукають віртуальними залами нашої електронної бібліотеки. Створюється вона на неприбуткових засадах групою волонтерів, яка на цей момент складається з Романа Косаренка, Юрія Мачухи та Петра Гринюка.

ПОЕТИКА має три завдання:

1) надати всім зацікавленим доступ до скарбів української поезії у простій та зручній формі
2) підтримати українських поетів, пропагуючи їхні твори і українську поетичну традицію
3) служити посередником для спілкування читачів і поетів

Ми переконані, що поезія є могутньою зброєю нашого народу. Вона є найкращим засобом, щоб зрозуміти і полюбити українську мову. А мова живе доти, доки є люди, які хочуть і можуть писати вірші і пісні цією мовою.

Наша мова потребує опіки. Ми живемо у часи, коли кордони між народами зникають (колишній СРСР тут скоріше виняток). Лише деякі мови можуть дозволити собі не турбуватися про захисників. Українська, на відміну від англійської, чи російської, навряд чи зможе вижити без підтримки.

Поетику засновано восени 1998 року Романом Косаренком, коли блукаючи тенетами Cвітової Павутини, майже неможливо було знайти й десяток українських поезій. В основу бібліотеки лягли два десятки ліричних віршів Ліни Костенко, десяток-півтора віршів Володимира Сосюри, кілька поезій запозичених з “БРАМИ”, та збірка Василя Стуса “Веселий цвинтар”, яку Романові пощастило знайти на одному з московських FTP-серверів.

Першою адресою бібліотеки була www.rkosarenko.u-net.com, і після кількох “переїздів” ми опинились на UaZone, завдяки підтримці Олега Барановського. У жовтні 2000 до проекту приєднався Юрій Мачуха, який вже багато зробив для популяризації ПОЕТИКИ та зміцнення контактів з молодими поетами. З березня 2003 р. до нас приєднався Петро Гринюк.

Отже — користуйтеся! Читайте, порівнюйте, переписуйте, насолоджуйтеся. Ми будемо особливо вдячні за надані для бібліотеки електронні тексти. Всі пропозиції чи зауваження надсилайте на нашу електронну адресу.